Mittetoetavad mustrid meie elus

*Keskendu positiivsele – Liigne fookus negatiivsel muudab meid märkamatult pessimistlikuks ja lukustab meid piiravatesse mõtetesse. Võta vastutus oma mõtete eest ning suuna tähelepanu positiivsele. Positiivne mõtteviis avab uusi võimalusi ja on edukuse alus.

 

*Mittetoetavad, suvalised tegevused – Ülemäärane sotsiaalmeedia tarbimine, juhuslik telekavaatamine ja muud asendustegevused võtavad ära väärtusliku aja ning kahjustavad motivatsiooni. Analüüsi, millised tegevused takistavad eesmärkide saavutamist, ja koosta plaan, kuidas oma aega otstarbekalt kasutada.

 

*Enda kritiseerimine – Liigne enesekriitika vähendab enesehinnangut ja enesekindlust, pärssides isiklikku ja professionaalset arengut. Ära alahinda iseennast. Ole enesekindel ja mõista oma väärtust. Sa väärid kõike imelist, millest unistad!

 

*Passiivne muutuste ootamine – Oodates, et muutused saabuvad iseenesest, jätad oma elu juhuse meelevalla. Tegelikult on ohjad sinu enda käes, ja muutused sõltuvad sinust endast.

 

*Hinnangute andmine – Hinnangute andmine piirab objektiivset olukorra nägemist. Avatus ja empaatia loovad ruumi õppimiseks ja kasvamiseks.

 

*Oma piiridest üle astumine – Ilma piire seadmata petame iseennast. Mõnikord väljendub see ületöötamises, mõnikord ülesöömises ja tihti enda tahaplaanile jätmises. Elus on vajalik tasakaal. Sea endale toetavad piirid ja hoia oma energiat ning heaolu.

 

*Teistega võrdlemine – Sina oled ainulaadne. Ära tee end võrreldavaks teistega, sest see võtab rõõmu ja energia.

 

*Minevikust kinni hoidmine – Minevik on õppetund, mitte lõks, kuhu toppama jääda. Ära lase minevikul määratleda oma olevikku ega tulevikku.

 

*Liigne muretsemine – Muretsemine ja hirm on alateadvusele halvav ning piirab lahenduste leidmist. Vali, millele suunad oma energia, ja usu, et kõik toimub sinu hüvanguks.

 

*Unistuste edasilükkamine – Aeg on meie kõige väärtuslikum ressurss. Ära lükka oma unistusi edasi. Hakka tegutsema juba täna!

 

Seega julgustan sind neid mustreid murdma. Millal veel, kui mitte nüüd? Sina ise oled see, kes kujundab oma mustrid ja loob iseenda elu ja ma võin aidata sul seda kõike oma elus teha teadlikumalt.

Scroll to Top