Koolikiusamise ja kiusamise mõjud

Siin on toodud välja mõned peamised viisid, kuidas koolikiusamine võib mõjutada:
💠Madal enesehinnang ja enesekindlus: Kiusamine tekitab tunde, et olen väärtusetu või paha. Pidev negatiivne tagasiside ja mõnitamine hävitab enesehinnangut ja enesekindlust, mis viib uskumiseni, et ma ei ole võimeline midagi saavutama.
💠Hirm ja ärevus: Kiusatud inimesed võivad tunda pidevat hirmu ja ärevust. Nad on pidevalt valvel, oodates järgmist rünnakut või naeruvääristamist. See võib lõppeda sellega, et tekivad ärevuse ja paanikahood.
💠Depressioon: Pikaajaline kiusamine võib viia depressioonini. Tunded nagu lootusetus, kurbus ja üksindus käivad igapäevaselt kaasas. Kaotavad huvi tegevuste vastu, mis varem neile rõõmu pakkusid.
💠Sotsiaalne isolatsioon: Kiusamine võib põhjustada sotsiaalset isolatsiooni, kuna tekib hirm teiste inimestega suhelda. Tekib tunne, et keegi ei mõista neid või et nad ei ole kellelegi olulised.
💠Kooliväsimus ja õppetulemuste langus: Kiusamine võib mõjutada inimese võimet koolis hästi hakkama saada. Nad võivad hakata vältima kooli ja õppetunde ning nende õppetulemused võivad seetõttu halveneda.
💠Enesekahjustamine ja suitsidaalsed mõtted: Raskel juhul võib pikaajaline kiusamine viia enesekahjustamise või suitsidaalsete mõteteni/tegevusteni. Inimene võib tunda, et tal pole muud väljapääsu ning ta võib hakata end vigastama või mõtlema elu lõpetamisele.
💠Usalduse kadumine: Kiusamine viib usalduse kadumiseni teiste inimeste vastu. Inimene võib hakata kahtlema, kas teised on päriselt sõbralikud või neil on varjatud kavatsused. Tekib ka juhtudel, kui ta ei saa abi kiusamise vastu.
Kiusamise puhul on oluline mõista, et iga inimene on erinev ja kiusamise mõjud löövad erinevalt välja.
Aga kindel on see, et iga kiusamine jätab sügavad jäljed ja haavad, millest on vaja kindlasti terveneda korralikult.
Kui tundsid ennast või lähedast ära siis on aeg hakata tervendama kiusamisest saadud jälgi, või ennetada nende süvenemist.
Kogemus & Elamus
Scroll to Top